Разное

Що має знати рекрутер. Особливості роботи в професії

Що має знати рекрутер. Особливості роботи в професії Posted On
Posted By admin

Якщо ви колись шукали роботу та проходили співбесіду, то, скоріш за все, ви мали справу з рекрутером. Це молода професія на ринку праці нашої країни, функції та задачі якої не всі чітко розуміють. Розберімося в цій спеціальності. Почнемо з того, що рекрутинг – це пошук співробітників (зазвичай висококваліфікованих) для потреб бізнесу. В Україні за останні роки з’явилося багато рекрутингових агенцій, що надають послуги у цій сфері. Деякі з них займаються ще навчанням спеціалістів, які хочуть опанувати нову для себе професію (https://www.evotalents.school/).

Рекрутинг в IT з’явився як відгалуження загальної діяльності агенцій з пошуку спеціалістів. Такі агенції спеціалізуються на пошуку фахівців у сфері інформаційних технологій. Рекрутери, що працюють в цій галузі, повинні, на додаток до академічних знань, ще розбиратись в IT сфері. Та головними навичками рекрутера будуть все ж таки соціальні та комунікаційні. Робота на завжди полягає в тому, щоб будь-якою закрити вакансію. Рекрутер представляє та рекламує свою компанію, її бренд, тому має нести кандидату позитив та корпоративну культуру. Тут знадобляться навички ділового листування, загальна грамотність, вміння підлаштовуватись під співрозмовника. Та навіть проста щирість та емпатія.

Інструменти пошуку кандидатів

Про це кілька слів детальніше. Базовими інструментами рекрутера є пошукові платформи та CRM системи. Додати до них можна платні інструменти на зразок пошукових сервісів, LinkedIn, доступ до баз кандидатів тощо. Для досвідченого спеціаліста велику роль будуть відігравати власні зв’язки та рекомендації, напрацьовані за період роботи. Для того, щоб намалювати більш повний портрет кандидата, рекрутери звертаються і до соціальних мереж, і до власних джерел інформації.

Важливу частину роботи рекрутера займають співбесіди або інтерв’ю з кандидатами. Це також можуть бути тестові завдання, які останні повинні виконати. Питання, які виникають на співбесіді, можуть мати професійне забарвлення, а можуть бути простими балачками. Головне, правильно провести аналіз після співбесіди та відокремити важливе від другорядного. Для цього і потрібен досвід рекрутера та його знання комунікацій та психології.

Події останніх двох років, як в Україні, так і у світі, наклали свій відбиток на ринок праці та змінили попит на віддалену роботу. Серед змін та тенденцій сьогодення можна виділити наступні:

  1. Компанії, особлива в секторі IT, перебудували бізнес-процеси, змінили фінансування, а деякі з них почали з нуля.
  2. Інвестори стали менше вкладати в нові проекти, а частіше підключаються до них на пізніх стадіях розвитку.
  3. Українські компанії почали активніше виходити на міжнародні ринки та відкривають офіси у дружніх та близьких територіально до України країнах.
  4. Кандидатів у IT стало в кілька разів більше, ніж відкритих вакансій.
  5. Гроші стають дорожчими й буму розвитку стартапів поки не варто очікувати.

Разом з тим, компанії, які змогли підготуватися до кризи та впровадити грамотне фінансове планування, мають усі шанси на успіх та швидкий розвиток у найближчому майбутньому.

Related Post

leave a Comment